NAKUPTE ZA 500 Kč A DOPRAVU MÁTE ZDARMA

Co Čech, to pivař

Střídmá konzumace piva příznivě působí na naše zdraví

Hlavní výhodou piva je jeho nutriční vyváženost - v pozitivním vlivu na zdraví předčí i červené víno. V pivu najdeme bílkoviny, nukleové kyseliny, sacharidy i lipidy. Bílkovin v pivu sice není mnoho, nicméně obsahuje všechny esenciální aminokyseliny. Je také významným antioxidantem. Velkou předností je obsah vitamínů a minerálních látek. Nalezneme v něm především všechny vitamíny skupiny B, vitamín H, z minerálních látek a stopových prvků především hořčík, draslík či zinek. Pivo působí proti vzniku žlučových a močových kamenů. Pivní mok má ochranný vliv proti vzniku a progresi aterosklerózy. Následkem toho se snižuje výskyt ischemické choroby srdeční a úmrtnost na akutní infarkt myokardu a cévní mozkové příhody. Po požití piva se snižuje hladina krevního cukru.

Koktejl „béček“ aneb vitamín B, vitamín piva 

Vitamínů B je hned několik, souhrnně se nazývají jako B-komplex. Jedná se o vitamín rozpustný ve vodě. Vitamín B je důležitý pro energetický metabolismus. Mezi nejdůležitější vitamíny B-komplexu patří:

- Vitamín B2 - riboflavin

- Vitamín B3 - niacin

- Vitamín B5 - kyselina pantotenová

- Vitamín B6 - pyridoxin

- Vitamín B12 - kobolamin

- Vitamín K - fylochinon

Projevy nedostatku

Pokud máte nedostatek vitamínu B1, cítíte se bez energie, špatně se soustředíte, nemáte chuť k jídlu a může se dostavit také bolest hlavy. Tento vitamín je důležitý pro správné fungování nervového systému. Je třeba tento vitamín pravidelně doplňovat ideálně správnou stravou. Vitamín B1 neboli Thiamin najdeme v rybách, droždí, bramborách, ořechách nebo v drůbežím mase.

Projevy nedostatku vitamínu B2 jsou rozpraskané koutky, časté záněty, lámání nehtů a špatná pokožka. Vitamín B2 je pomocníkem v těle při spalování cukrů. Vitamín B2 neboli Riboflavin najdeme v tvarohu, vnitřnostech (především játrech), luštěninách, vejcích nebo v mléčných výrobcích.

Nedostatky vitamínu B3 a B5 se projevují častými křečemi, bolavými klouby a zácpou. Vitamín B3 neboli Niacin působí na správné fungování mozkové činnosti a pomáhá odbourávat cholesterol a tuk z organismu. Vitamín B5 neboli Kyselina pantothenová zlepšuje kvalitu vlasů, nehtů a pokožky. Oba vitamíny najdeme v mase, luštěninách nebo ořechách.

Pokud Vám chybí vitamín B12, trpíte závratěmi při zvýšené fyzické zátěže. Vitamín B12 neboli kobalamin je důležitý při tvorbě červených krvinek, které dodávají do buněk kyslík. Vitamín B12 najdeme ve vejcích, rybách, mase, mléčných výrobcích.

Vitamíny B jsou skvělými pomocníky při únavě. Jsou přírodním zdrojem energie. Pomáhají na správném fungování energetického metabolismu a s ostatními vitamíny tvoří pevný řetěz, který zajišťuje správné fungování celého organismu.

Pití piva má také blahodárný vliv na naši střevní mikroflóru. Alespoň dle studie publikované v Journal of Agricultural and Food Chemistry.

Pivko jako ionťák - sklenička piva hned po sportovní aktivitě vám prospěje. 

Výhody arogantních piv

Pivo arogantní je pivo dobré, živé, plné vitamínů a minerálů, nepasterizované, nefiltrované, čerstvé a lokální. S co největším podílem ruční práce. Zákal u tohoto piva není na závadu, naopak prospívá našemu tělu. Hořkost s kombinací ovoce je úžasné spojení. Piva Arogant prostě po chuťové stránce nemají s klasickým pivem nic moc společného - je to takový pivní zákusek.

Ačkoli pivo může mít pozitivní účinky na náš organismus, platí to vždy za předpokladu, že se pije s mírou.

https://www.novinky.cz/clanek/zena-zdravi-piti-piva-prispiva-ke-zdravi-strev-40400375

https://dvojka.rozhlas.cz/odbornici-pivo-je-zdrave-ale-jen-kdyz-ho-pijete-stridme-co-presne-znamena-7450124

https://www.lidovky.cz/relax/zdravi/pivo-leci-srdce-krevni-tlak-a-traveni.A090522_122657_ln_zabava_glu